Žene u naturizmu

Žene u naturizmu

Više žena u naturizmu je stalna inicijativa na svetskom novou i pokušaj izgradnje većeg samopoudanja kod žena.

Generalno više muškaraca prisustvuje događajima pa se čini da je naturizam privlačniji više muškarcima nego ženama. Međutim to ne mora biti nužno slučaj. U naturizmu mogu se prepoznati i veliki broj žena ali one iz raznih razloga nerado prihvataju ovaj stil života. Želimo pronaći te razloge i odgovoriti na zabrinutost i primedbe koje postoji.

Žene koje su u naturizmu često su strastvenije i čini se da naturizam više utiče na njihove živote nego kod muškaraca. Mnoge žene su rekle da ih je dečko ili suprug uvukao u svet naturizma ali da sada ne mogu da zamisle život bez njega i da je naturizam dobar i za njih i za celu njihovu porodicu.

Jedna od briga može biti i veliki pritisak koje moderno društvo i medijiu nameće, da žena mora da izgleda kao supermodel. Ohrabrujući sve veći broj žena da se isprobaju u naturizmu nadamo se da ćemo pomoći da steknu neophodno samopouzdanje i da budu srećnije i sigurnije u svom telu.

Pomagaćemo i podržavaćemo žene u otkrivanju osećaja i slobode koju naturizam pruža uz veliku zajednicu i društveni život koji ih prati.

Podržaćemo stvaranje ženskih naturističkih mreža koje će promovisati naturizam u njegovom najsjajnijem sjaju, uticati i poboljšavati svest o zdravom životu i zajedništvu sa prirodom, širiti svest o negativnim efektima društvenog pritiska na žene da bi se usaglasile sa određenim izgledom koji se od njih očekuje.

Kako bi sve ovo uspelo, najbolje je da žene međusobno razgovaraju. A ako ste već žena u naturizmu, možete da razmislite da budete deo tima i mreže žena u naturizmu.

Takođe voleli bismo da ćujemo i vašu priču, piši te nam.

Kojim naturističkim događajima, okupljanjima i aktivnosti da prisustujete? Povedi prijatelja, projateljicu... Svaka od ovih aktivnosti pruža i sjajnu priliku za upoznavanje novih prijatelja. Budi hrabra i odvažna.

Momci, ne isključujemo vas! Ustvari, žensko ili muško, nije važno... međusobno poštovanje i podrška jeste, svi smo deo jedne prirode.

Priljučite se!

Informativna služba Naturističke organizacije Srbije

Poslednji tekstovi

NOS i NK Neva obeležavaju 4. april - Dan studenata Promocije

27.03.2023.

NOS i NK Neva obeležavaju 4. april - Dan studenata

Naturistička organizacija Srbije i Naturistički klub Neva…

Pročitaj više
Naturistički pokret u Srbiji je jači za još jedan klub Novosti

27.03.2023.

Naturistički pokret u Srbiji je jači za još jedan klub

Sa zadovoljstvom objavljujemo da su Beograd i Srbija dobili…

Pročitaj više
Obeležavamo 50 godina od osnivanja naturističkog kompleksa Ada Bojana u Crnoj Gori Međunarodni događaji

27.03.2023.

Obeležavamo 50 godina od osnivanja naturističkog kompleksa Ada Bojana u Crnoj Gori

POŠTOVANI PRIJATELJI NATURISTI Povodom proslave 50…

Pročitaj više
Sportski susreti Alpe-Adria 2023 u Hrvatskoj Međunarodni događaji

18.03.2023.

Sportski susreti Alpe-Adria 2023 u Hrvatskoj

Alpe-Adria manifestacija će se ove godine održati od 4.…

Pročitaj više
Top