• 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ada ciganlija, problemi
#1
Posto verujem da ima dosta sugradjana, kao i ljubitelja ade, zamislio sam ovu temu kao mesto gde cemo moci da iznosimo kritike vezane za deo plaze namenjen, nudistima.

Nadam se da mi necete zameriti, posto prvim upisom, otvaram odmah temu, ali zelim da zapocenem diskusiju o problemima.

Zasto je nudizam na adi ciganliji, na tako niskom nivou? Gomila problema, i to i te kako resivih, lako resivih se namecu. Do ove godine, nisam posecivao nudisticki deo ade. Dosta loseg sam imao prilike da cujem,
i u dosta toga loseg sam imao prilike da se uverim. Pocevsi od sitnica, do ozbiljnih problema. I umesto da razgovaramo, o estetskim problemima, komforu, otvaranja kafica, trazenja zelene povrsine i hlada za nudiste,
sto je jako izvodljivo, takodje, problemi su tako sitni a veliki. Za pocetak, da li je moguce da nudisti nisu u potpunosti odvojeni od ostalog sveta? Koliko god nama nudizam bio normalan, ostalim ljudima nije,
i stvara se bespotreban konflikt izmedju nudista i ostatka. Zar je, a to je upuceno upravi ade ciganlije, toliko tesko da skloni nudiste od pogleda prolaznika? Ona ziva ograda, je smesna. A na krajevima plaze ni
ne postoji. Druga stvar, jesu napaljeni egzibicionisti. Kako resiti to? Dosta ima nudista u ovom gradu, medju kojima zena, da li je moguce da u delu za nudiste, nema ni jednog spasioca, koji bi odrzaao i red, i
izbacivao, napadne ljude. Bio sam nekoliko puta ove godine, i svaki put sam vidjao starijeg coveka, koji ocigledno nema veze sta je zapravo nudizam, koji je spopadao zene po plazi. Za pocetak, proviri,
ukoliko nema devojaka, odlazi, ukoliko je drugacije seda tik uz nju, skine se, masturbira.
Nekoliko zena, devojaka je pobeglo sa plaze, i to se idalje ponavljalo, on ce verujem slobodno dolaziti i narednih godina, i rasterivati posetioce. Moja ideja je da se organizacija naturista, bolje pripremi za
sledecu sezonu, u smislu razgovora sa ljudima koji vode adu, jer kao sto sam rekao, ovo su sitni, resivi problemi, a ogromni. Normalna ograda, i spasilac su, najmanje sto moze da se preduzme po pitanju toga.
Takodje, na ulazima na deo za nudiste, okaciti, pravlnik, i upozorenje da krsenje istog za sobom vuce i odredjenje posledice. Verujem da ljudi koji uznemiravaju po adi ciganliji, ni nemaju svest, sta zapravo rade,
i sta je zapravo ideja nudizma. Imamo pregrst sugradjana, koji su nudisti, i kojima je ada ciganlija jedina opcija, a koju opravdano izbegavaju. Znam, da ste i vi upoznati sa istim problemima, i smatram da ljudi koji
vode organizaciju nudista, da bi trebalo jace da se zalazu u razgovorima sa upravom ade ciganlije. Evo, sada je zima, tako da imamo dosta vremena, da se spremimo za pocetak naredne sezone, i razgovor u cilju resavanja
ovih sitnih problema. Nekoliko limenih tabla, spasilac/redar, i pristojna, ograda koja bi cuvala nudiste i protivnike nudizma, mislim da zahtevaju minimalan trud i novac. Kao i da ce ada ciganlija/nudisticki deo time
narednih godina, izgraditi reputaciju, te da ce biti jedno mesto na kome cete mirno boraviti sa zenom, prijateljicom, kao sto ce biti obezbejen mir, sigurnost solo devojkama.


Ovo je moje vidjenje, i moji predlozi, nadam se da nisam svojim prvim postom, previse "pametovao", sve sam napisao u cilju, unapredjenja, razvijanja nudisticke organizacije, i boljitka za svakog iskrenog nudistu.
#2
Ono, sto trazi krupnije radove, a takodje je ostvarivo, jeste, da nudisti dobiju hlad! Lokala, u tom delu nema, i sigurno ih nece biti, posetioci ade, ne borave na klupama, iza plaze, a nije humano, da nudisti, nemaju hlad, tako da ne vidim razlog, zasto taj deo takodje ne bi pripadao nudistima. Malo, preusmeriti bickiliste, i pesake, i hladovina, bi bila u potpunosti iskoricena. Takodje, nudisti ne bi bili u direktnoj vezi sa onim posetiocima koji to nisu. Ponavljam lako resiva ideja, koja se namece kao potreba. Pa eto, predstavnici nudista, nadam se da ce imati sluha za predloge koje sam naveo, da ce ove ideje zavieti. Bilo bi lepo, da dalji tok teme, ide u slicnom smeru kao sto je krenuo, kao i da sluzi kao mesto, na kome cemo cuti ima li sta od realizacije ovih, i narednih predloga, i kako teku razgovori sa upravom ade ciganlije
#3
Svake godine Naturistička organizacija Srbije ima nekoliko sastanaka sa Javnim preduzećem "Ada Ciganlija" gde pokušavamo da rešimo sve pomenute probleme.

Na žalost, do sada je sve ostalo na lepim rečima i razumevanju, a urađeno je veoma malo.

Ove godine takođe krećemo u kampanju poboljšanja uslova za naturiste na Adi Ciganliji i nadamo se da ćemo imati više uspeha nego prošle godine.

Ova očekivanja imaju uporište u tome što je prošle godine na čelo ovog javnog preduzeća konačno došao čovek koji dugo godina radi u istom i, čini nam se, ima više razumevanja za nas.

Naravno, o svemu ćemo suditi na kraju prema onome što bude urađeno jer smo se lepih obećanja zaista naslušali.
#4
Evo, nazalost, sezona i zvanicno uskoro pocinje, a ni najmanji poduhvat nije uradjen po pitanju, recimo, ograde... ponovo ce nudisti, biti izlozeni, a ostatak ade, deo njih, sa osudama, prolaziti duz tog dela plaze... steta, sto nema vise sluha kod ljudi koji vode adu ciganiju, za taj problem.
#5
Poštovani,

svake godine Naturistička organizacija Srbije pokušava da sa rukovodstvom JP "Ada Ciganlija" uradi nešto što bi boravak posetilaca naturističke plaže u okviru ovog kompleksa bio što prijatniji i bezbedniji.

Ove godine imamo u planu zakazan novi sastanak sa predstavnicima ovog preduzeća, te se nadamo da će ipak biti nekih pomaka vezanih za boravak naturista na Adi Ciganliji.


Skoči na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)